Super wycieczka z okazji Dnia Dziecka

3 czerwca 2015 r. uczniowie z klasy 2b wraz z wychowawcą z okazji swojego święta wybrali się na fantastyczną edukacyjną wycieczkę. Pierwszym punktem wycieczki była wieża widokowa w Przemkowskim Parku Krajobrazowy. Na wieżę dotarliśmy idąc przez bagna wśród wysokich trzcin.

Po drodze natknęliśmy się na lochę z młodymi, powiało grozą, ale wszystko skończyło się dobrze. Z wieży widokowej rozciągał się przepiękny widok łączących się ze sobą stawów.

Kolejnym punktem wycieczki był przyjazd do Gospodarstwa Agroturystycznego ?Amazonka?. Na początek mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum zwierząt wypchanych, czyli trofea myśliwskie Jerzego Gucmy. Wszyscy sporo dowiedzieli się na temat tych zwierząt, skąd przybyły do jakiej grupy się zaliczają itp.

Następnie czekała na wszystkich niespodzianka - przejażdżka bryczką po okolicy. Drugie śniadanie dzieci miały okazję zjeść w przepięknych altanach położonych na wodzie, w między czasie oglądaliśmy ?Kozi zamek? i ?Jeleni potok?. Ostatnim punktem wycieczki była wioska indiańska - ?Wokini?. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się skąd wzięła się nazwa WOKINI?

Wioska indiańska to miejsce gdzie pomiędzy namiotami krzątają się Indianie. Uczniowie zostali zaproszeni przez ?wodza? do wizyty w obozowisku, najpierw mieliśmy okazję obejrzeć indiańskie namioty - tipi, wszystkie wyposażone w repliki przedmiotów wykorzystywanych przez Indian z regionu Wielkich Równin, wykonane z tego samego materiału co oryginały: drewna, piór, koralików, kolców igłozwierza, skóry i włosów. Uczniowie zobaczyli Indiańskie sprzęty codziennego użytku, kolekcje tomahawków, skalpy, winchester, torby na fajkę, indiański osprzęt jeździecki, wóz i Indiańską saunę - szałas pary, oraz Indiański cmentarz. W przerwach odbywały się zabawy ruchowe - Indiański tor przeszkód oraz konkursy zręcznościowe jak łowienie ryb czy zwijanie sznurka.

Na zakończenie było jeszcze ognisko i pieczenie kiełbasek. Po tak atrakcyjnie spędzonym czasie wróciliśmy do domu.

galeria zdjęć >>>

Sylwia Szumilas