Spotkanie z poezją
ks. Jana Twardowskiego

Jan Jakub Twardowski ur. 1 czerwca 1915 w Warszawie, zm. 18 stycznia 2006 w Warszawie ? polski ksiądz rzymskokatolicki, prałat honorowy Jego Świątobliwości, poeta, przedstawiciel współczesnej liryki religijnej. To z jego wiersza dedykowanego Annie Kamieńskiej pochodzi zdanie: ,,Śpieszmy się kochać ludzi ? tak szybko odchodzą??.

Kolejne już spotkanie w szkolnej kawiarence odbyło się pod koniec stycznia. Wspominaliśmy ks. Twardowskiego. W tym roku minęła 10. rocznica jego śmierci. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum recytowali wiersze z wielkim przejęciem i oddaniem, a słuchacze, wśród których znaleźli się między innymi nauczyciele, rodzice i dziadkowie, przeżyli, każdy na swój sposób,  ,,spotkanie? z poezją ks. Jana. Dziękujemy Radzie Rodziców za pokrycie kosztów związanych z organizacją wieczorku poetyckiego, a Rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

galeria zdjęć >>>

A. Jędrasik,