Sprawozdanie z ferii zimowych

Ferie zimowe za nami. Niektórzy wyjeżdżali z rodzicami w góry lub nad morze, inni na obozy narciarskie, dla jeszcze innych był to czas wyjazdów do rodziny. Ale grono uczniów nie miało możliwości wyjazdu. Dla tych, którzy zostali w mieście, Szkoła zorganizowała zajęcia sportowe. Celem zajęć było nie tylko rozwijanie aktywności i sprawności fizycznej, ale również integracja uczniów.

W tym roku zainteresowanie zajęciami sportowymi było głównie ze strony uczniów klas I-VI SP. Dzieci chętnie grały w piłkę nożną, w piłkę ręczną, koszykówkę, hokeja. Największą atrakcją jednak cieszyły się skoki wzwyż. Uczniowie mieli dostęp też do innych sprzętów rozwijających aktywność fizyczną. W zależności od zainteresowań grały w badmintona, kręciły hula-hop, skakały na skakance, ćwiczyły przy drabinkach, trenowały rzuty do kosza.

Tego typu zajęcia okazały się dla niejednego okazją do sprawdzenia swoich możliwości w nowych dyscyplinach sportowych, ale również do przełamywania barier i podnoszenia poziomu swoich umiejętności oraz wytrzymałości fizycznej. Zajęciom towarzyszyła radość, zdrowa rywalizacja i kultura sportowa. Był to czas na pewno dobrze zagospodarowany. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywnie spędzone ferie i zapraszamy za rok!!!

galeria zdjęć >>>

B. Bulin-Duda