Zastępstwa Dziennik Stołówka Plan lekcji

Dzieci z Jaszkotli

Wolontariat naszej szkoły pomaga dzieciom z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu k. Wrocławia. Obecnie przebywa tam ponad 60 dzieci, które cierpią m.in. na mózgowe porażenie dziecięce, stan po operacjach przepuklin rdzeniowo-oponowych, wodogłowie, zespół Downa, dystrofie mięśniowe, rdzeniowy zanik mięśni, zespół FAS, wrodzone i nabyte wady postawy, opóźnienie rozwoju psycho-motorycznego i inne poważne schorzenia wewnętrzne.

Wiele z tych dzieci zostało obarczone nie tylko chorobą, ale również zostało porzucone przez swoich rodziców. Zarówno pracownicy placówki, jak również osoby zaprzyjaźnione starają się stworzyć przebywającym w placówce dzieciom dom, którego nie miały możliwości nigdy zaznać, przekazując im wiele ciepła i miłości, jednak żadne działania nie są w stanie zastąpić im miłości rodzicielskiej, której nigdy nie otrzymały?

Wystawa w Galerii Cuprum (na parterze) poświęcona jest dzieciom i trwać będzie do 21.03.2016 r.

Portrety zostały wykonane przez artystę-fotografa Panią Małgorzatę Stępień z Polkowic.

czytaj więcej o działaniach szkolnego wolontariatu dla dzieci z Jaszkotla:

Spotkanie w Jaszkotlu >>>

Wiadomości lubińskie piszą o nas >>>

Świąteczna pomoc dzieciom z Zakładu Leczniczo ? Opiekuńczego w Jaszkotlu >>>

Nasza szkoła w "Miedziaku" >>>