forex trading logo


Zastępstwa Idziennik Stołówka Nasze blogi
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next
Start Start Archiwum
Drukuj Email

WARSZTATY EKOLOGICZNE W 3A - 'AKCJA - SEGREGACJA'

W kwietniu uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach pod hasłem 'Akcja segregacja' Zajęcia były prowadzone przez pracownice MPWiK w Lubinie w ramach edukacji ekologicznej. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z pojęciami związanymi z gospodarowaniem odpadów, tj. recykling, segregacja, sortowanie, kompostownik. W przystępnej i ciekawej formie poznały tematykę związaną z postępowaniem z odpadami. Dzieci dowiedziały się, dlaczego i w jaki sposób należy segregować odpady. Wskazywały sposoby zmniejszenia ilości wytwarzanych śmieci oraz podawały pomysły na ponowne wykorzystanie niektórych odpadów czyli tzw. recykling.

Podczas zajęć przedstawiona została prezentacja multimedialna ukazująca jakie kolory pojemników występują na terenie Gminy Miejskiej Lubin oraz co należy do nich wrzucać. Wyświetlany został także film edukacyjny przybliżający dzieciom nowo poznane pojęcia. Na koniec trzecioklasiści wzięli udział w zabawie, w której dokonali segregacji przygotowanych odpadów. Każde dziecko biorące udział w zajęciach otrzymało upominek związany z omawianą tematyką. Przeprowadzone zajęcia edukacyjne z pewnością przyczynią się do wzrostu świadomości dzieci na temat problemów związanych z gospodarką odpadami. Nauczą ich prawidłowych zachowań proekologicznych, a zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogły wykorzystać w życiu codziennym.

 

A.Mielnik-Chudzia

  

Szczęśliwy numerek

szczęśliwy
los,
czyli
numerek
niepytany


Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
19 Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Bolesław, Emilia, Jan, Julian, Juliusz,
Ludwik, Piotr, Sebald

  
Zodiak: Lew

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj12
Wszystkie536581

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.