forex trading logo


Zastępstwa Idziennik Stołówka Nasze blogi
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next
Start Start Archiwum
Drukuj Email

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY
?WALORY PRZYRODNICZE PARKÓW LUBINA?

19 maja 2016 na terenie parku wrocławskiego w Lubinie odbył się międzyszkolny konkurs ekologiczny ?WALORY PRZYRODNICZE PARKÓW LUBINA?. Organizatorem imprezy  była grupa nauczycieli z zespołu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych w Gimnazjum Nr 3 w Lubinie. Celem konkursu było promowanie przyrody naszego miasta oraz zachęcanie  do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do udziału zgłosiły się drużyny uczniów z VI klas szkoły podstawowej oraz z klas I gimnazjum.  Uczniowie rozwiązywali zadania w zespołach 3-osobowych. I tak rozpoznawali mieszkańców parku na postawie ilustracji, rozpoznawali żywe okazy roślin, określali położenie lubińskich parków na mapie miasta, rozwiązywali krzyżówkę, test z pierwszej pomocy. Na zakończenie zmagań drużyny tworzyły sylwetkę zwierzęcia ? mieszkańca parku z zebranych wcześniej materiałów. Były to najczęściej patyczki, kamienie, liski, szyszki.  To zadanie wzbudziło najwięcej emocji ? oczywiście pozytywnych. A oto wyniki konkursu:

 

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce ? Szkoła Podstawowa nr 8
II miejsce ?  ex aequo  Szkoła Podstawowa nr 9 i Szkoła Podstawowa nr 12
III miejsce -  ex aequo ZSS Szkoła Podstawowa nr 7 i Szkoła Podstawowa nr 14 
IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 14

W kategorii gimnazjum:

I miejsce ? ZS nr 3 Gimnazjum nr 3
II miejsce ? Gimnazjum Salezjańskie
III miejsce - Gimnazjum nr 4
IV miejsce ? ZSS Gimnazjum nr 2
V miejsce - Gimnazjum nr 5

Naszą zwycięską drużynę tworzyli chłopcy z klasy Id piłkarskiej: Daniel Dul, Bartek Kłudka i Szymon Korzepa.  Serdecznie gratulujemy I miejsca!!!

Laureaci  konkursu zostali nagrodzeni  książkami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Lubina. Za co serdecznie dziękują organizatorzy.

Ponadto składamy serdeczne podziękowania Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie za udostępnienie parku do przeprowadzenia konkursu, za życzliwość i różnorodne nagrody przeznaczone dla wszystkich uczestników konkursu.

A jak się bawiliśmy ? zobaczcie sami.

fotogaleria >>>

Krystyna Augustyniak
Jolanta Brzezicka
Barbara Mikus

 

Szczęśliwy numerek

szczęśliwy
los,
czyli
numerek
niepytany


Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
24 Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Bartłomiej, Cieszymir, Jerzy, Joanna,
Malina, Michalina

  
Zodiak: Panna

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj52
Wszystkie537295

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.