Noc Odkrywców

W nocy z 20 na 21 maja w naszej szkole odbyła się "Noc Odkrywców". Klasy 5A i 5B wraz ze swoimi wychowawcami wzięły udział w bogatym programie pełnym szaleństw. Najpierw odbył się wykład na temat pogody, w trakcie którego nie zabrakło miejsca na praktyczne zastosowanie zdobywanej wiedzy. Uczestnicy mogli bowiem wybudować własną stację meteorologiczną. Następnie, w mniejszych grupach, klasy wzięły udział w warsztatach chemicznych oraz "grach wojennych". To właśnie na nich mogliśmy sporządzić domowej produkcji wulkan, pobawić się kolorami i napięciem powierzchniowym wody, poznać moc sody oczyszczonej oraz sporządzić własnego "gluta". "Gry wojenne" zapoznały nas z działaniem dźwigni i jej różnymi zastosowaniami.

Na koniec odbyliśmy regularną bitwę na katapulty. Prawdziwe szaleństwo zaczęło się dopiero po 22... Część z nas oglądała wybrany wcześniej film, a reszta mogła wypełnić sobie czas różnymi grami. Najwytrwalsi natomiast obejrzeli przepiękny wschód słońca na korytarzu z panem Maćkiem.

fotogaleria >>>

Ewa Domnik