OGÓLNOPOLSKIE BADANIE UMIEJĘTNOŚCI TRZECIOKLASISTÓW

10 i 17 maja 2016 w klasie IIIa odbyły się ogólnopolskie badania umiejętności trzecioklasistów. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego, matematyki oraz przyrody. Był to pierwszy w ich życiu prawdziwy egzamin. Test ma za zadanie pokazać mocne i słabe strony uczniów. Wyniki badań mają pomóc nauczycielom lepiej planować dalszą pracę, sprawdzą, czy szkoła pomogła rozwinąć uczniom ich umiejętności rozumowania, myślenia strategicznego, argumentowania, wnioskowania czy dokonywania interpretacji. Do Ogólnopolskiego Badania Umiejętności Trzecioklasistów OBUT 2016  nasza szkoła, podobnie jak inne szkoły, przystąpiła dobrowolnie. Na zdjęciach uczniowie klasy IIIa przed rozpoczęciem i po zakończeniu testów. Teraz wyjazd na zasłużony wypoczynek - ?zielona szkoła? w Sianożętach.

A.Mielnik-Chudzia

Dzisiaj jest: Sobota