"PIASTOWSKI GRÓD"

Pod taką nazwą w dniach 23-29 maja 2016 roku realizowany jest projekt edukacyjny w parku Wrocławskim w ramach obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski. 23 maja uczniowie klasy 1a gimnazjum wzięli udział w zajęciach, które przeniosły ich do X wieku. Uczniowie uczyli się strzelać z łuku do tarczy (co wcale nie było łatwe), mogli "bić" własną monetę, własnoręcznie - bez użycia koła garncarskiego lepić naczynia z gliny, pleść sznury, tańczyć niczym na dworze pierwszych Piastów, zapoznać się ze strojem pieszych drużynników.  Każdy mógł założyć hełm, wziąć miecz w rękę, przymierzyć nagolenniki. Kolczuga - nie uwierzycie, ważyła aż 15 kg (o jej ciężarze przekonał się Patryk - miał ją na sobie), sprawdzić swoją siłę przeciągając sznur jak prawdziwi wojowie. Warsztaty opatrzone były ciekawą gawędą członków grup rekonstrukcyjnych, którzy przyjechali do Lubina z różnych stron Polski. Udział w warsztatach był ciekawą lekcją historii - wiedza połączona została ze świetną zabawą. Jak wcielaliśmy się w mieszkańców Polski sprzed ponad 1000 lat zobaczcie sami:

fotogaleria >>>

Anna Mydłowska