forex trading logo


Zastępstwa Idziennik Stołówka Nasze blogi
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next
Start Start Archiwum
Drukuj Email

"PIASTOWSKI GRÓD"

Pod taką nazwą w dniach 23-29 maja 2016 roku realizowany jest projekt edukacyjny w parku Wrocławskim w ramach obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski. 23 maja uczniowie klasy 1a gimnazjum wzięli udział w zajęciach, które przeniosły ich do X wieku. Uczniowie uczyli się strzelać z łuku do tarczy (co wcale nie było łatwe), mogli "bić" własną monetę, własnoręcznie - bez użycia koła garncarskiego lepić naczynia z gliny, pleść sznury, tańczyć niczym na dworze pierwszych Piastów, zapoznać się ze strojem pieszych drużynników.  Każdy mógł założyć hełm, wziąć miecz w rękę, przymierzyć nagolenniki. Kolczuga - nie uwierzycie, ważyła aż 15 kg (o jej ciężarze przekonał się Patryk - miał ją na sobie), sprawdzić swoją siłę przeciągając sznur jak prawdziwi wojowie. Warsztaty opatrzone były ciekawą gawędą członków grup rekonstrukcyjnych, którzy przyjechali do Lubina z różnych stron Polski. Udział w warsztatach był ciekawą lekcją historii - wiedza połączona została ze świetną zabawą. Jak wcielaliśmy się w mieszkańców Polski sprzed ponad 1000 lat zobaczcie sami:

fotogaleria >>>

Anna Mydłowska
Barbara Mikus

 

Szczęśliwy numerek

szczęśliwy
los,
czyli
numerek
niepytany


Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
24 Sierpnia 2019
Imieniny obchodzą
Bartłomiej, Cieszymir, Jerzy, Joanna,
Malina, Michalina

  
Zodiak: Panna

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj54
Wszystkie537297

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.