Hej, w kopalni praca wre

DZIEŃ GÓRNIKA to uroczystość, która wpisała się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Jesteśmy mieszkańcami Dolnego Śląska, dlatego kładziemy szczególny nacisk na pielęgnowanie tradycji związanych z obchodami dnia świętej Barbary - atronki górników. Nasi uczniowie wyrastają w środowisku, w którym tata, dziadek lub wujek są górnikami, dlatego też staramy się przybliżać dzieciom ich ciężką pracę. Uczymy doceniać trud, jaki związany jest z wykonywaniem tego zawodu.

15 grudnia 2016 roku, chcąc uczcić tegoroczną Barbórkę, zaprosiliśmy górników, dziadków i rodziców na akademię słowno - muzyczną zorganizowaną przez uczniów klas IIIaIIIb. W tańcach, wierszach, nastrojowych pieśniach i piosenkach, staraliśmy się przekazać, że cenimy trud i niebezpieczną pracę górników i złożyć życzenia, by ich dni były pogodne, spokojne, żeby zawsze nad nimi czuwał dobry duch kopalni.

fotogaleria >>>

Aneta Drozda