Platforma Dziennik Egzamin ósmoklasisty Kształcenie zdalne

'GŁOSKI W ZIMOWEJ OPRAWIE'

Terapia logopedyczna to nie tylko ćwiczenia języka przed lusterkiem, powtarzanie głosek czy wyrazów. Uczestnicy terapii logopedycznej mogli się przekonać, że można rozwijać mowę też na inne sposoby. W związku z tym w styczniu uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych.
Celem warsztatów było rozbudzenie twórczości plastycznej i wyobraźni uczniów, wzbogacenie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy u dzieci z trudnościami w mówieniu. Ponadto zajęcia mały na celu prezentację indywidualnych możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych oraz zachęcenie do wspólnej pracy logopedy, rodzica i ucznia nad rozwojem mowy i języka z wykorzystaniem technik plastycznych.

Podczas zajęć, dzieci miały za zadanie stworzyć dla ćwiczonych głosek zimowy krajobraz. Mając do dyspozycji wszelkie materiały, dzięki którym można odtworzyć piękno zimy, dzieci dodatkowo rozwijały swoje zmysły, szczególnie: wzroku, węchu i dotyku. Wernisaż prac znajduje się na holu szkoły.

B. Bulin-Duda
J. Jamróz- Mańczak

27 Maja 2020
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena

Zodiak: Bliźnięta

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.