KLASA IID
NA WARSZTATACH CERAMICZNYCH
W MDK-u

W dniu 17.05.2017 r. uczniowie klasy IId wzięli udział w warsztatach ceramicznych w Młodzieżowym Domu Kultury. Dzieci dowiedziały się, jak wydobywa się glinę i przygotowuje do wykonania z niej naczyń. Poznały techniki tworzenia, wypalania i zdobienia różnych form użytkowych z gliny. Najbardziej podobały się im zajęcia praktyczne, podczas których miały okazję z bezkształtnego kawałka gliny stworzyć wspaniałe dzieła. By to zrobić, cierpliwie ugniatały i wałkowały glinę, z której przy pomocy wykałaczki i nożyka, wycinały pożądane kształty. Następnie wytrwale je formowały i ozdabiały np. odciskając na nich fakturę z przygotowanych tkanin czy siatki.

Zajęcia ceramiczne były nie tylko ciekawą lekcją, lecz przede wszystkim doskonałą zabawą! Na twarzach dzieci było widać, jak wielką radość czerpią z tworzenia, a niezwykły klimat pracowni sprzyjał wcielaniu się w prawdziwych artystów! I mimo, że artyści może trochę się pobrudzili, to byli bardzo zadowoleni i dumni z siebieUśmiech

galeria zdjęć >>>

Joanna Górnicka