Zastępstwa Dziennik Stołówka Plan lekcji

Konkurs Wiedzy o Krajach
anglo- i niemieckojęzycznych

Dnia 30 maja bieżącego roku odbył się w naszej szkole "Konkurs Wiedzy o Krajach anglo- i niemieckojęzycznych". Celem konkursu zorganizowanego przez panie Angelikę Kwarcjan oraz Izabelę Martynowicz było propagowanie wiedzy interkulturalnej:  zaciekawienie uczniów kulturą, historią i geografią krajów,  w których językiem urzędowym jest język angielski lub niemiecki.

W konkursie udział wzięło dwunastu uczestników z klas 1-3 gimnazjum. Łącznie uczniowie odpowiadali na ponad dwieście pytań- zarówno zadań zamkniętych (wielokrotnego wyboru) jak i otwartych. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszej części uczniowie wypełniali test (78 zagadnień). Do drugiego etapu czyli ścisłej czołówki dostali się:

• Daria Bogacewicz z klasy IC,
  • Jakub Dobrzański z klasy IIIA
  • oraz Katarzyna Wilgusz również z klasy IIIA.

Niekwestionowanym zwycięzcą został Jakub Dobrzański, drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno Katarzyna Wilgusz oraz Daria Bogacewicz.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy
za miła zabawę
i gratulujemy obszernej wiedzy!!!

galeria zdjęć >>>

A.Kwarcjan