Zastępstwa Dziennik Stołówka Plan lekcji

W ZACZAROWANEJ ZAGRODZIE
? WYCIECZKA KLAS 2A I 3A

W piękny, słoneczny dzień 19 września 2017r. uczniowie z klasy 2a i 3a udali się do ?Świerkowego zacisza?. To zaczarowane miejsce znajduje się w Jakubowie Lubińskim, wsi położonej w malowniczych Borach Dolnośląskich. Sympatycznymi gospodarzami są tam ?babcia? Zosia oraz ?dziadek? Staszek.

Od pierwszych chwil pobytu w gospodarstwie agroturystycznym spotykała nas życzliwość, młodzi uczestnicy wycieczki bez przeszkód mogli zaspokoić swoją ciekawość i dowiedzieć się, jak wyglądało życie ich dziadków. Organizatorzy zajęć przenieśli nas po prostu do przeszłości. W skansenie maszyn i urządzeń rolniczych uczniowie oglądali dawne sprzęty i narzędzia, mogli również sprawdzić, jak niektóre z nich działają. Pan Staszek ciekawie opowiadał o zawodzie rolnika oraz pracach jakie dawniej wykonywano na wsi. Wszyscy zgodnie orzekli, że dawniej życie na wsi nie było takie łatwe jak dziś.

Wycieczka była szczególnie udana, uczniowie mieli możliwość zintegrować się, odpocząć oraz aktywnie uczestniczyć w zabawach na powietrzu. Dopisała nam pogoda, panowała przemiła atmosfera, a przede wszystkim dzieci wzbogaciły swoją wiedzę. Poznały historię rolnictwa oraz życia ludzi na wsi w dawnych czasach.

fotogaleria >>>

Dorota Słabicka
Agnieszka Mielnik ? Chudzia
Anna Franczak ? Bodziona
Justyna Michalik

26 Lutego 2020
Aleksander, Bogumił, Cezariusz,
Dionizy, Mirosław, Nestor

Zodiak: Ryba

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.