forex trading logo


Zastępstwa Dziennik Stołówka Plan lekcji
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next
Start Start Archiwum
Drukuj Email

W ZACZAROWANEJ ZAGRODZIE
? WYCIECZKA KLAS 2A I 3A

W piękny, słoneczny dzień 19 września 2017r. uczniowie z klasy 2a i 3a udali się do ?Świerkowego zacisza?. To zaczarowane miejsce znajduje się w Jakubowie Lubińskim, wsi położonej w malowniczych Borach Dolnośląskich. Sympatycznymi gospodarzami są tam ?babcia? Zosia oraz ?dziadek? Staszek.

Od pierwszych chwil pobytu w gospodarstwie agroturystycznym spotykała nas życzliwość, młodzi uczestnicy wycieczki bez przeszkód mogli zaspokoić swoją ciekawość i dowiedzieć się, jak wyglądało życie ich dziadków. Organizatorzy zajęć przenieśli nas po prostu do przeszłości. W skansenie maszyn i urządzeń rolniczych uczniowie oglądali dawne sprzęty i narzędzia, mogli również sprawdzić, jak niektóre z nich działają. Pan Staszek ciekawie opowiadał o zawodzie rolnika oraz pracach jakie dawniej wykonywano na wsi. Wszyscy zgodnie orzekli, że dawniej życie na wsi nie było takie łatwe jak dziś.

Następnie rozpoczęła się praktyczna część wycieczki. Uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych. Dowiedzieliśmy się ?Jak powstaje masło??, pomagaliśmy także piec ciasteczka. Kolejnym punktem była degustacja wyrobów gospodyni. Ze smakiem zjedliśmy drożdżowe bułeczki posmarowane własnoręcznie zrobionym masełkiem oraz pysznymi konfiturami pani Zosi. Na deser były ciasteczka, które pomagaliśmy piec. Wyjazd zakończył się "Turniejem Gospodarza?, czyli grami i zabawami na powietrzu oraz ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami i naturalnymi napojami przygotowanymi przez gospodarzy.

Wycieczka była szczególnie udana, uczniowie mieli możliwość zintegrować się, odpocząć oraz aktywnie uczestniczyć w zabawach na powietrzu. Dopisała nam pogoda, panowała przemiła atmosfera, a przede wszystkim dzieci wzbogaciły swoją wiedzę. Poznały historię rolnictwa oraz życia ludzi na wsi w dawnych czasach.

fotogaleria >>>

Dorota Słabicka
Agnieszka Mielnik ? Chudzia
Anna Franczak ? Bodziona
Justyna Michalik

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
26 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Aleksander, Bogumił, Cezariusz,
Dionizy, Mirosław, Nestor

  
Zodiak: Ryba

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj226
Wszystkie583917

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.