forex trading logo


Zastępstwa Idziennik Stołówka Nasze blogi
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next
Start Start Archiwum
Drukuj Email

Wycieczka do Warszawy

Dzień 1

28 maja klasa 7B oraz uczniowie różnych klas gimnazjum udali się się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Powązki Wojskowe oraz Stare Powązki, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć groby wielu postaci znanych nam z podręczników szkolnych. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie oddaliśmy się licznym doświadczeniom naukowym.

Dzień 2

Drugi dzień wycieczki do naszej Stolicy rozpoczęliśmy od przejażdżki drogą ambasad oraz ministerstw. Na dłużej zatrzymaliśmy się przy Belwederze, aby następnie pospacerować po Łazienkach Królewskich. Po spacerze udaliśmy się do centrum miasta, gdzie byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zobaczyliśmy Pałac Kultury i Nauki oraz wypoczęliśmy w Złotych Tarasach. Po odpoczynku przyszedł czas na spotkanie z twórczością Jana Matejki w Muzeum Narodowym - "Bitwa pod Grunwaldem" zrobiła na nas naprawdę WIELKIE wrażenie. Dzień zakończyliśmy piłkarskimi emocjami na stadionie PGE Narodowym!

Dzień 3

Ostatni dzień wycieczki do Warszawy rozpoczęliśmy już o 6:00, aby o 8:30 rozpocząć zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnym punktem było więzienie na Pawiaku - szczególne miejsce pamięci i okrucieństwa naszych zaborców. W południe przejechaliśmy na Krakowskie Przedmieście, którym przeszliśmy na warszawską starówkę - tutaj mieliśmy chwilę czasu, aby się posilić i zakupić pamiątki. Następnie przeszliśmy spacerkiem wzdłuż murów miasta, aby dotrzeć do Zamku Królewskiego. W jego podziemiach poznaliśmy dzieje tej budowli oraz zwiedziliśmy jego olśniewające wnętrza. Do domu wyjechaliśmy o 15:30.

fotogaleria >>>

Maciej Lindmajer
Małgorzata Jaworska
Beata Bulin-Duda
Krystyna Augustyniak

 

Szczęśliwy numerek

szczęśliwy
los,
czyli
numerek
niepytany


Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
20 Czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Bogumiła, Bożena, Franciszek, Michał,
Rafał

  
Zodiak: Bliźnięta

Czas do wakacji

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj93
Wszystkie530363

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.