forex trading logo


Zastępstwa Idziennik Stołówka Nasze blogi
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next
Start Start Archiwum
Drukuj Email

WIZYTA W STACJI RATOWNICTWA GÓRNICZEGO W SOBINIE

12 czerwca odwiedziliśmy pracowników Stacji Ratownictwa Górniczego w Sobinie. Na miejscu czekał na nas pan, który oprowadził nas po stacji i pokazał wiele ciekawych miejsc, a także opowiedział o pracy ratowników górniczych. Duże wrażenie zrobiły na nas obiekty, na których ćwiczą ratownicy, a także sprzęt, który pomaga im w pracy.

Widzieliśmy autobus ratowniczy, wieżę wspinaczkową, sprzęt do podnoszenia ciężkich przedmiotów i maski przeciwgazowe. Mogliśmy też pokonać szkoleniowy tor przeszkód. Dowiedzieliśmy się jak należy zachować się podczas alarmu i co oznacza symbol, który jest logo ratowników. To krzyż maltański – jest to krzyż o średniowiecznym rodowodzie, zbudowany z czterech połączonych wierzchołkami trójkątów równobocznych z wklęsłymi ku środkom podstawami, a obecnie jest to między innymi znak charakterystyczny ratownictwa górniczego.

Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek. To był ekscytujący i pełen wrażeń wyjazd.

fotogaleria >>>

uczniowie klasy Ic

 


 

Szczęśliwy numerek

szczęśliwy
los,
czyli
numerek
niepytany


Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
20 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksandra, Ambroży,
Anatol, Bogusław, Cyriaka, Eufemia,
Klaudia, Patrycjusz, Ruprecht, Wasyl,
Wincenty

  
Zodiak: Ryba

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj8
Wszystkie504279

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.