forex trading logo


Zastępstwa Idziennik Stołówka Nasze blogi
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next
Start Start Archiwum
Drukuj Email

WIZYTA W STACJI RATOWNICTWA GÓRNICZEGO W SOBINIE

12 czerwca odwiedziliśmy pracowników Stacji Ratownictwa Górniczego w Sobinie. Na miejscu czekał na nas pan, który oprowadził nas po stacji i pokazał wiele ciekawych miejsc, a także opowiedział o pracy ratowników górniczych. Duże wrażenie zrobiły na nas obiekty, na których ćwiczą ratownicy, a także sprzęt, który pomaga im w pracy.

Widzieliśmy autobus ratowniczy, wieżę wspinaczkową, sprzęt do podnoszenia ciężkich przedmiotów i maski przeciwgazowe. Mogliśmy też pokonać szkoleniowy tor przeszkód. Dowiedzieliśmy się jak należy zachować się podczas alarmu i co oznacza symbol, który jest logo ratowników. To krzyż maltański – jest to krzyż o średniowiecznym rodowodzie, zbudowany z czterech połączonych wierzchołkami trójkątów równobocznych z wklęsłymi ku środkom podstawami, a obecnie jest to między innymi znak charakterystyczny ratownictwa górniczego.

Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek. To był ekscytujący i pełen wrażeń wyjazd.

fotogaleria >>>

uczniowie klasy Ic

 


 

Szczęśliwy numerek

szczęśliwy
los,
czyli
numerek
niepytany


Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
20 Czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Bogumiła, Bożena, Franciszek, Michał,
Rafał

  
Zodiak: Bliźnięta

Czas do wakacji

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj87
Wszystkie530357

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.