Platforma Dziennik Egzamin ósmoklasisty Kształcenie zdalne

Warsztaty ceramiczne w MDK

W środę, 17 kwietnia, uczniowie z klasy II c uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, które odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie. Prowadząca zajęcia, pani Małgorzata Tylicka- Półtorak, wytłumaczyła podstawy techniki lepienia z gliny, objaśniła, jak obchodzić się z narzędziami, aby prace były wykonane dokładnie i estetycznie. W trakcie zajęć dzieci mogły rozbudzać swoją wrażliwość artystyczną, rozwijać zdolności manualne i doznawać radości tworzenia. Każde dziecko ma mnóstwo ciekawych pomysłów, a z gliny może zrobić wszystko, co podpowie wyobraźnia!

Tym razem były to przestrzenne koty. Dzieciom nie zabrakło wyobraźni i oryginalności. Wykazały się talentem, cierpliwością i kreatywnością. Atmosfera pracy była wspaniała, a i jej efekty okazały się fantastyczne. Radości było co niemiara, a własnoręcznie wykonane przez dzieci koty, po wysuszeniu, zostaną zabrane do wypalenia i gotowe wrócą do nich już niedługo:)

galeria zdjęć >>>

Dzisiaj jest: Wtorek
2 Czerwca 2020
Eugeniusz, Marcelin, Maria, Marianna,
Mikołaj, Piotr

Zodiak: Bliźnięta

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.