forex trading logo


Zastępstwa Dziennik Stołówka Plan lekcji
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next
Start Start Archiwum
Drukuj Email

Wycieczka do Warszawy

23 września uczniowie klas IV ? VI wraz z opiekunami wyruszyli na trzydniowy podbój stolicy Polski. Celem wycieczki było poznanie historii  i dziedzictwa narodowego Warszawy.

Naszą przygodę zaczęliśmy od  wjazdu na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy panoramę miasta. Później zwiedzaliśmy miasto z przewodniczką. Pani Asia oprowadziła nas po  dzielnicy żydowskiej i Królewskich Łazienkach. Pokazała nam Grób Nieznanego Żołnierza, Krakowskie Przedmieście, Belweder, Plac  Zamkowy z Zamkiem Królewskim i kolumną Zygmunta, Rynek Starego Miasta, mury obronne oraz pomnik Małego Powstańca. Dotarliśmy także pod Pałac Prezydencki. Po raz pierwszy wielu z uczestników wycieczki miało okazję odbyć tak długi wieczorny spacer po Warszawie. Niespodziankę sprawiła nam także Pani Elżbieta, organizatorka z biura podróży, która zafundowała wszystkim pyszne gofry.

Dzień drugi można słusznie nazwać maratonem, gdyż spędziliśmy na zwiedzaniu miasta 12 godzin. Mimo zmęczenia uczestnicy nie żałowali całej eskapady. Pierwszym punktem tego dnia były lekcje muzealne na Zamku Królewskim. Złożyliśmy także wizytę w Senacie i Sejmie. Mogliśmy wejść na salę obrad i z bliska zobaczyć miejsca pracy posłów. Wielką frajdę sprawiło wszystkim zwiedzanie TVP. Odwiedziliśmy między innymi reżyserkę, studio sportowe oraz gościliśmy  w studio nagrań programu ?Pytanie na śniadanie?. Dzień zakończyliśmy na sportowo, wizytą na Stadionie Narodowym. Zwiedziliśmy obiekt trasą piłkarzy.

Ostatni dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Tragiczna historia walczącej stolicy o wyzwolenie spod okupacji niemieckiej wielu z nas poruszyła. Mogliśmy także przejść zrekonstruowanymi kanałami, tak jak to czynili powstańcy. Obejrzeliśmy najnowszy film 3D ? Miasto ruin? ukazujący Warszawę po zakończeniu II wojny światowej.

Przed wyjazdem podziwialiśmy roślinność w ogrodzie botanicznym na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej oraz oddaliśmy się szalonej zabawie w Centrum Nauki Kopernik. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy przed północą do domu.

galeria zdjęć >>>

Aleksandra Wiśniewska
Anna Jędrasik
Małgorzata Jaworska
Agnieszka Mielnik - Chudzia

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
14 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Alfred, Izydor, Spirydion
  
Zodiak: Strzelec

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj53
Wszystkie566086

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.