Zastępstwa Dziennik Stołówka Plan lekcji

Popracujmy nad językiem polskim!

PROJEKT JĘZYKOWY

Chcąc podnieść świadomość językową naszych uczniów, opracowano autorski program  z zakresu poprawności językowej pod tytułem: ?Słowa mają kolce?. Mamy nadzieję, że wzmożone kilkutygodniowe działania w tym zakresie, które obejmą wszystkich uczniów, zaowocują kulturą języka i posługiwaniem się poprawną polszczyzną w Zespole Szkół Nr 3.

PROJEKT Z POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ >>>

RAMOWY OPIS PROJEKTU >>>

Sprawozdanie z realizacji zadań wynikających z projektu z zakresu poprawności językowej pt. ?Słowa mają kolce?

I.  Przedstawiamy poniżej analizę ankiet przeprowadzonych w szkole podstawowej i gimnazjum dotyczących używania wulgaryzmów.

Analiza ankiet SP >>>

Analiza ankiet GIM >>>

II. Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum oglądali w szkolnej czytelni audycje telewizyjne z cyklu ?Poradnia językowa? prowadzone przez prof. Jana Miodka i Jerzego Bralczyka.

III. Każda klasa przygotowała 2-3 plakaty promujące poprawność językową i kulturę języka polskiego. Na tablicach na szkolnym korytarzu umieszczono również prace na temat rozpowszechniania się wulgaryzmów i zalet ich niestosowania.

W konkursie na najciekawszy plakat zwyciężyli:

1. Patrycja Jaśkowiak 1c
    Anna Kasperska 1c