Trzecioklasiści znają swoje miasto

7 lutego 2014 r.  w naszej szkole odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs pod hasłem ?Znam moje miasto?. W konkursie wzięły  udział czteroosobowe zespoły uczniów klas III z lubińskich szkół podstawowych. Organizatorzy konkursu przygotowali wiele różnorodnych zadań zarówno teoretycznych, jak i praktycznych.

Okazało się, że dzieci są doskonale przygotowane, a wiedzy może im pozazdrościć niejeden lubinianin Uczniowie wykazali się znajomością historii i współczesności naszego miasta. Zabłysnęli wiedzą na temat zabytków. Doskonale posługiwali się planem Lubina. Wykonali oryginalną pracę plastyczną ?Sport i rekreacja w rodzinnej miejscowości?.

Wyniki konkursu

I miejsce ? Szkoła Podstawowa nr 7
II miejsce ex aequo ? Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 3

Oryginalna dekoracja, oprawa muzyczna, wspaniałe nagrody, dobra zabawa,  a  przede wszystkim miła atmosfera sprawiły, że konkurs był ciekawy i atrakcyjny dla zawodników oraz gości. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji konkursu nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej:

• Katarzynie Stępień ? za przygotowanie zawodników,
  • Dorocie Słabickiej i Agnieszce Mielnik-Chudzi ? za przygotowanie dekoracji,
  • Sylwii Szumilas, Joannie Górnickiej i Loretcie Śliwowskiej ? za wystrój sali audiowizualnej.

Podziękowania kierujemy również do pani Anny Jędrasik i Małgorzaty Grabki za przygotowanie wystawy związanej z naszym miastem.

galeria zdjęć >>>

Grażyna Zielińska,