Niecodzienna lekcja angielskiego

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Lubinie mieli niedawno okazję przekonać się , że nauka języka angielskiego może być świetną zabawą i fantastyczna teatralną przygodą. Z inicjatywy nauczycielki języka angielskiego pani Małgorzaty Grabki w szkole gościli aktorzy z międzynarodowego teatru edukacyjnego "The Bear".

Dzieci z klas 1-3 obejrzały przedstawienie pod tytułem "Jackie and the Giant", a uczniowie klas 4-6 "The Alien Grammar Show". Artyści przy pomocy prostych środków scenicznych pokazali w jaki sposób wyczarować przestrzeń teatralną, klimat zabawy i skutecznej nauki  języka obcego.

Aktorzy poruszali się pomiędzy widzami, którzy brali czynny udział w spektaklu  mając wpływ na przebieg fabuły. Odbiór spektaklu był dowodem na to, że nawet lekcja gramatyki może być pasjonująca i zabawna.

The Bear Educational Theatre w aktywny sposób wspiera nauczycieli i osoby uczące się języka angielskiego. Szereg projektów edukacyjnych opartych na metodach dramy motywuje uczniów, przynosząc im pozytywne doświadczenia związane z nauką języka.

Teatr współpracuje m. in. z wydawnictwem Oxford University Press, Stowarzyszeniem nauczycieli angielskiego IATEFL, Małopolskim Centrum Edukacji, Dolnośląskim Centrum Dokształcania Nauczycieli. Może się poszczycić nagrodą LABEL 2004 przyznaną nam przez czeskie Ministerstwo Edukacji i Unię Europejską za innowacyjne metody edukacyjne.

Spektakle teatralne w szkołach to główna działalność teatru. Wszystkie sztuki (obecnie jest ich w repertuarze 14) opierają się na idei nauki poprzez świetną zabawę oraz na interakcji z publicznością, dlatego są tak gorąco przyjmowane zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli w wielu krajach Europy.

Spektakle wystawiane są bezpośrednio w szkołach oraz w lokalnych teatrach i domach kultury. Każdego roku odgrywane są setki przedstawień dla tysięcy uczniów w Czechach, Francji, Austrii, Niemczech, na Słowacji a od niedawna również w Polsce.

17 Czerwca 2019
Agnieszka, Franciszek, Laura