Świetlicowe Walentynki

14 lutego w świetlicy odbyła się zabawa walentynkowa, którą swoją obecnością zaszczyciła pani wicedyrektor Elżbieta Giżewska. Przez cały tydzień przed uroczystością dzieci przygotowywały kartki walentynkowe z życzeniami i wrzucały je do specjalnie przygotowanej skrzynki. W dniu Walentynek większość dzieci przyszła ubrana w czerwone stroje a wszystkie dzieci otrzymały czerwone serduszka, które panie wychowawczynie przypinały do koszulek.

Po dekoracji pani Jola opowiedziała o pochodzeniu i historii Walentynek oraz o tradycyjnych prezentach wręczanych w tym dniu. Następnie bawiliśmy się w ?Rozbite serca? ? każde dziecko otrzymało fantazyjnie przecięte serce i musiało znaleźć swoją drugą połówkę. Odnalezione w ten sposób pary tańczyły walentynkowy taniec. Wszystkie dzieci najbardziej czekały na pocztę walentynkową, czyli odczytywanie i rozdawanie kartek z życzeniami. Były też konkursy: ?Tajny wielbiciel?, czyli kto z bajkowych bohaterów napisał walentynkę do swojego bajkowego partnera, ?Kto szybciej wytnie serce? oraz ?Quiz walentynkowy?. Dużą przyjemność sprawiła ulubiona przez uczniów zabawa w ?Gorące serce?. Imprezę zakończyły tańce przy muzyce oraz czekoladowe fondue czyli owoce w czekoladzie przygotowane przez panie wychowawczynie. I w tym świątecznym nastroju nasi wychowankowie rozpoczęli ferie zimowe.

fotogaleria >>>

Dorota Kowalik