Trzecioklasista nagrodzony w konkursie ogólnopolskim

Jak wygląda muzyka? Czy można ją przedstawić za pomocą obrazu? Czy da się namalować mazurka? Jak wygląda scherzo? Czy etiuda może mieć kształt? Jaki kolor ma Polonez As-dur, a jaki Preludium ?deszczowe?? Czy muzyka Chopina ma inne kolory niż muzyka Mozarta? I czy można narysować emocje?

Oto pytania, na które musieli odpowiedzieć sobie uczniowie kl. IIIa przystępując do Ogólnopolskiego Konkursu  Plastycznego ?Mały Chopinoskop?,

organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie. Na konkurs napłynęło 331 prac wykonanych przez uczniów w wieku 6 ? 15 lat.  Dziewięcioletni Patryk Stańczyszyn został doceniony przez organizatorów konkursu i otrzymał NAGRODĘ. Jego pracę plastyczną można podziwiać na wystawie w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Tam też odbył się uroczysty wernisaż połączony z wręczeniem nagród.

Grażyna Zielińska

17 Czerwca 2019