Dzień św. Patryka

17 marca obchodzono irlandzki Dzień św. Patryka. Nasi uczniowie, w ramach poznawania elementów kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, mieli okazję utrwalić i rozszerzyć wiedzę na temat Irlandii i tego ciekawego święta. W poniedziałek dominował kolor zielony, obecny w postaci szmaragdowych koniczynek przyklejonych do ubrań uczniów, które również w większości były w odcieniach zieleni.

Uczennice z samorządu, pod kierunkiem p. Małgorzaty Grabki, przeprowadziły wśród uczniów klas 1-6 quiz na temat Irlandii, w którym poprawne odpowiedzi były nagradzane "złotymi" czekoladowymi monetami z garńca skrzata Leprechaun'a. Na przerwie dziewczynki malowały uczniom zielone koniczynki na policzkach. Podczas tematycznych lekcji języka angielskiego uczniowie mieli możliwość poznać ciekawostki i utrwalić słownictwo związane z Irlandią i Dniem św. Patryka.

Małgorzata Grabka

Dzisiaj jest: Sobota