forex trading logo


Platforma Dziennik Egzamin ósmoklasisty Kształcenie zdalne
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next
Start Start Archiwum
Drukuj Email

Wybryki z mechaniki - czy mysz może podnieść kota?

Tym razem w warsztatach naukowych z panem Rafałem Łęckim brali udział uczniowie z klas 4a, 3c, 2a, 2b oraz 1a. Celem zajęć było wskazanie zastosowania dźwigni w życiu codziennym oraz wykonanie prostego modelu urządzenia, wykorzystującego zasadę działania dźwigni.  Nasz zaprzyjaźniony naukowiec również tym razem nas nie zawiódł. Zajęcia były ciekawe, ale również zabawne. Uczniowie z pomocą pana Rafała próbowali odpowiedzieć na wiele skomplikowanych pytań i przeprowadzali  interesujące doświadczenia.

 • Czy waga, taczka, dźwig, ramię, łom ?  mają coś ze sobą wspólnego? Jakie prawa fizyczne wykorzystują?
 • Jak działa dźwignia? Czy można podnieść duży ciężar, używając niewielkiej siły?
 • Jak można zastosować dźwignię w praktyce i czy można się nią bawić?

Uczestnicy zajęć sprawdzali doświadczalnie, w jaki sposób małą siłą można zrównoważyć działanie siły o większej wartości. Wspólnie zbudowali studnię z żurawiem i model latarni dźwigniowej. Sprawdzali, w jaki sposób, wykorzystując zasadę działania dźwigni, można bez wysiłku podnieść ciężar kilkukrotnie większy. Przeprowadzone wspólnie doświadczenia i eksperymenty, a także wspólne konstruowanie prostych urządzeń wykorzystujących dźwignie, pozwoliły młodym badaczom nie tylko odpowiedzieć na pytanie postawione w temacie, ale także dostrzec zastosowanie omawianych zjawisk w różnych urządzeniach używanych na co dzień.

galeria zdjęć >>>

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z panem Rafałem.

K. Stepień
D. Słabicka
A. Mielnik - Chudzia

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
27 Maja 2020
Imieniny obchodzą
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena
  
Zodiak: Bliźnięta

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj82
Wszystkie603200

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.