Włącz się do akcji ?
?Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia ? 2014?!!!

W dolnośląskich szkołach rozpoczęła się V edycja akcji ?MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA?. Patronuje jej Kuratorium Oświaty, a organizatorem i wykonawcą projektu jest Telewizja Wrocław. Do akcji przystąpiła także nasza szkoła. Uczniowie już po raz piąty zbierają symboliczne złotówki, które wpłacone zostaną na charytatywne konto Związku Sybiraków III Rzeczypospolitej Polskiej we Wrocławiu. Akcja jest wartościowym działaniem wychowawczym sprzyjającym pielęgnowaniu pamięci  o Polakach, których mogiły znajdują się na Kresach. Tegoroczna V edycja akcji ma nieco inny charakter niż dotychczasowe. Wobec wydarzeń toczących się na Ukrainie wyjazdy uczniów stają pod znakiem zapytania. Nie oznacza to jednak, że pomoc naszym sąsiadom zza wschodniej granicy nie jest potrzebna. Wprost przeciwnie, jest niezbędna. Dlatego w tym roku należy szczególnie podkreślić znaczenie akcji biorąc w niej udział. Poprzez zbiórkę symbolicznych złotówek możemy nie tylko przywrócić świetność polskim nekropoliom na Ukrainie, ale także pomóc naszym rodakom tam żyjącym, których obecna sytuacja jest niezwykle trudna. Lata poprzednie dowiodły, że akcja ma ważne znaczenie dla realizacji programów wychowawczych w kontekście tematyki patriotyzmu i niesienia pomocy innym.

Pieniądze ( minimum 1 zł od osoby) można wpłacać
do wychowawców klas do 10 kwietnia 2014r.

Organizatorzy szkolnej akcji:

Anna Jędrasik SP 3