Platforma Dziennik Egzamin ósmoklasisty Kształcenie zdalne

"Drużyna Szpiku KGHM" - Podziel się życiem

W naszej szkole 4 czerwca odbyła się prezentacja multimedialna oraz  pogadanka połączona z dyskusją dotycząca ogólnopolskiej akcji pt. "Podziel się życiem" fundacji Anny Wierskiej - ?Dar szpiku?.  "Drużyna Szpiku" to grupa wolontariuszy działających bezinteresownie, z potrzeby serca na rzecz osób chorych na nowotwory krwi w szczególności na białaczki.

Drużyna Szpiku to pracownicy ? wolontariusze, którzy startują w amatorskich imprezach sportowych w charakterystycznych czerwonych koszulkach np. w maratonach, w wyścigach kolarskich, w zawodach rugby i siatkówce.  Uczniowie wysłuchali i obejrzeli prezentację przybliżającą wiedzę z zakresu profilaktyki i badań dotyczących białaczki oraz form pomocy osobom chorym tj. jak oddać własny szpik i jak się zapisać do bazy dawców szpiku.

galeria zdjęć >>>

więcej na stronie darszpiku.pl >>>

Organizatorzy szkolnej akcji:
R. Bodyk,
K. Żukowska,
ks. P. Frodyma,
A. Garbera.

Dzisiaj jest: Niedziela
31 Maja 2020
Światowy Dzień bez Tytoniu
Aniela, Feliks, Teodor

Zodiak: Bliźnięta

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.