Zastępstwa Dziennik Stołówka Plan lekcji

Nie taki język straszny

O tym, że język polski wcale nie jest taki straszny, przekonali się uczniowie klasy 1a. Wzięli oni bowiem udział w spotkaniu z prof. Janem Miodkiem ? polskim językoznawcą, dyrektorem Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, członkiem Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk i Rady Języka Polskiego, specjalistą od języka. Uczniowie wysłuchali wykładu na Uniwersytecie Wrocławskim,  rozmawiali z profesorem na temat kultury języka polskiego, a także zwiedzili instytut. Na zakończenie spotkania chętni ustawili się w kolejce po autografy.

Podczas wizyty we Wrocławiu klasa 1a miała okazję zwiedzić Ogród Botaniczny i Archikatedrę pw. św. Jana Chrzciciela. Uczniowie obejrzeli również w Teatrze Komedia spektakl ,, Zemsta?.

Krótki wykład o Lubinie...

A. Wiśniewska,
E. Domnik