forex trading logo


Platforma Dziennik Egzamin ósmoklasisty Kształcenie zdalne
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next
Start Start Archiwum
Drukuj Email

ZIELONA SZKOŁA W JASTRZĘBIEJ GÓRZE

W sobotę 7 czerwca grupa 53 uczniów z klas 1-6 wraz z opiekunami, wyruszyła na ?zieloną szkołę? do Jastrzębiej Góry. Przy pięknym słońcu, które towarzyszyło podróżnikom przez cały pobyt, mogli oni zwiedzić już w niedzielę Trójmiasto. Grupa młodsza wędrowała uliczkami Gdańska wraz z przewodnikiem panem Jackiem, natomiast starsi z panią Anną Jędrasik uczyli się historii na Westerplatte. Po wyczerpujących ale jakże fascynujących miejscach Gdańska, wszyscy udali się na statek Dar Pomorza, na którym poznali życie na morzu, zakończenie dnia uatrakcyjnił trzygodzinny pobyt w Centrum nauki Experyment.

W poniedziałek do południa starsi bawili się w centrum basenów spa przy hotelu Primavera a młodsi korzystali z kąpieli słonecznych, po południu natomiast odbyła się kolejna wycieczka edukacyjna tym razem do Chłapowa.

W pracowni bursztynów dzieci nauczyły się odróżniać prawdziwe bursztyny od kamyków i szkiełek, poznały bursztyny czerwone, zielone, białe i niebieskie, a także dowiedziały się co to jest inkluzja (owad zatopiony w bursztynie). Całości dnia dopełniła ognisko integracyjne z uczniami SP 9 z Lubina.

Wtorek to dzień korzystania ze słoneczka i plaży. Odbyły się zawody sportowe, konkurs rzeźby w piasku i wreszcie można było zanurzyć stopy w morzu. Niektórzy (ci co pierwszy raz byli nad morzem) sprawdzali organoleptycznie czy woda morska jest słona. A wieczorem tańczyliśmy na dyskotece. Idąc przykładem starszej grupy maluchy wybrały się w środę na baseny do hotelu Primavera. Starsi w tym czasie polowali na pamiątki, które przywiozą swoim bliskim. Tuż po obiedzie grupa wyjechała do Kniewa, gdzie jest farma strusi. Każdy mógł pogłaskać emu, osła, kozy czy też lamy. Takie obcowanie ze zwierzętami przyniosło wiele radości. A skoro pobyt na fermie strusi, to dzieci przygotowały jajecznicę z 2 jaj strusich, którą później ze smakiem zjadły. Środowy wieczór umiliły dźwięki kapeli Kaszubskiej i opowieści o zwyczajach Kaszubów.

Czwartek był kolejnym dniem pełnym atrakcji. Całodzienna wycieczka do Parku Rekreacyjno-edukacyjnego Sea Park w Sarbsku, jedynego w Polsce parku związanego tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, a także historią i kulturą Pomorza. Tu uczniowie zaobserwowali w jaki sposób przebiega codzienny trening i opieka medyczna fok szarych i kotik południowo-amerykańskich. Dowiedzieli się, że taki trening to zaleta, gdyż zwierzęta nie nudzą się a ich umysły, podobnie jak w naturalnym środowisku, cały czas są pobudzane do działania. Innymi atrakcjami w parku były z pewnością: Oceanarium Prehistoryczne 3D i 5D, Muzeum Marynistyczne, Park makiet zwierząt morski a także Park zręcznościowy. Dzień zakończył się ekscytującym meczem Brazylia ? Chorwacja.

Ostatni cały dzień młodzi podróżnicy spędzili w Jastrzębiej Górze, gdzie korzystali ze słonecznych kąpieli, ostatnich zakupów pamiątek, a wieczorem z zabawy na dyskotece pożegnalnej. Przy tylu atrakcjach zapewnionych przez organizatora najważniejsza była integracja uczniów ze szkoły podstawowej. Wszyscy stworzyli jedną wielką szkolną rodzinę, w której wzajemnie się wspierali, pomagali sobie i wspólnie się bawili.

galeria zdjęć >>>

A. Mielnik-Chudza,
J. Górnicka
K. Stępień,
A. Jędrasik,
K. Matłosz

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
27 Maja 2020
Imieniny obchodzą
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena
  
Zodiak: Bliźnięta

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj213
Wszystkie603331

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.