forex trading logo


Platforma Dziennik Egzamin ósmoklasisty Kształcenie zdalne
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next
Start Start Archiwum
Drukuj Email

Warsztaty tkackie - wycieczka do Krępy

?Ekomuzeum Wrzosowej Krainy?

Klasa Ia i IIa odwiedziły  czarodziejskie miejsce w Krępie koło Przemkowa, tuż pod lasem. Miejsce to zwane  jest przez właścicielkę Leokadię Adamowicz "Szarą Przystanią?, gdyż motyw odpływających elfów z książek Tolkiena, kojarzy się ze spokojem i ukojeniem  jakie daje nam tkactwo.

Uczniowie zapoznali się z podstawowymi  zasadami  tkactwa artystycznego oraz mieli możliwość obejrzenia pokazu przędzenia na wrzecionie i kołowrotku.  Uczestniczyli w ścieżce edukacyjnej "od rośliny do tkaniny?, podczas której poznali tajniki powstania tkaniny.

 

Podczas warsztatów dzieci samodzielnie wykonały w drewnianej ramce kolorowy dywanik z przygotowanej wełny pod doświadczonym okiem dyplomowanego instruktora tkactwa. Zajęcia z tkania wymagały  skupienia i wyobraźni. Uczyły  dzieci cierpliwości i rozwijały manualnie.  W programie zajęć oprócz zapoznania z techniką ręcznego tkania na ramkach tkackich, podstawowymi splotami oraz wykonanie małej formy tkackiej, organizatorka zapewniła materiały (włóczkę i ramki tkackie), opiekę i pomoc w tworzeniu pierwszych prac, a także niespodziankę - ognisko i pieczone kiełbaski.

galeria zdjęć >>>

D. Słabicka,
A. Mielnik ? Chudzia,
A. Franczak-Bodziona,
J. Górnicka

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Środa
27 Maja 2020
Imieniny obchodzą
Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena
  
Zodiak: Bliźnięta

Nasi sponsorzy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj208
Wszystkie603326

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Premium WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.