No images

WOLONTARIAT

'Służmy poczciwej sprawie, a jako kto może
niech ku pożytku dobra wspólnego pomoże.'
Jan Kochanowski

Cele i zadania >>>

Sposoby działania >>>

imprezy wolontariatu >>>

opiekun: Renata Bodyk

Start Wolontariat KGHM Polska Miedź - 'Miedziane serce'.

KGHM Polska Miedź - 'Miedziane serce'

W KGHM Polska Miedź realizowany jest program wolontariatu pracowniczego 'Miedziane serce'. Dzięki niemu pracownicy KGHM  Polska Miedź S.A. aktywnie włączają się w działania wspierające lokalną społeczność oraz przedsięwzięcia proekologiczne.

Od początku funkcjonowania programu pracownicy KGHM wspólnie z młodzieżą i gronem pedagogicznym z Zespołu Szkół Nr 3 w Lubinie wspólnie realizują projekty wolontariackie.

Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych. Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. To ktoś, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach.

Za działania wolontariackie wolontariusze nie otrzymują wynagrodzenia finansowego. Za swoją aktywność zyskują oni liczne korzyści niematerialne: satysfakcję, poczucie sensu, podwyższenie samooceny, nowe znajomości, wiedzę i umiejętności.

Aby dana praca była pomyślna, zazwyczaj konieczne jest, aby wolontariusz był świadom swojej motywacji.

Najczęstsze motywacje wolontariuszy:

• chęć zrobienia czegoś dobrego, pożytecznego,
  • potrzeba kontaktu z ludźmi lub nawiązania znajomości,
  • chęć bycia potrzebnym,
  • chęć spłacenia dobra, które kiedyś od kogoś się otrzymało,
  • chęć zdobycia nowych umiejętności oraz doświadczeń zawodowych i życiowych.

W ramach wolontariatu pomóc można każdemu: chorej koleżance, koledze, który ma problemy w nauce, bezdomnym zwierzętom, środowisku naturalnemu. A w jaki sposób? Organizując zbiórkę pieniędzy na leczenie, dając korepetycje, przeprowadzając zbiórkę karmy dla zwierząt, sprzątając las.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Lubinie systematycznie angażują się w akcje wolontariackie. Uczestniczyli m.in. w akcji chorej na białaczkę Madzi (przygotowali medale dla osób startujących w biegu charytatywnym), zbiórce artykułów  spożywczych, organizacji wieczoru dotyczącego autyzmu. Pomocy w uporządkowaniu terenu wokół zbiornika wodnego w Rokitkach oraz systematycznej współpracy z Ośrodkiem Opiekuńczo- Leczniczym w Jaszkotlu.

R.Bodyk

Dzisiaj jest: Sobota
17 Listopada 2018
Dionizy, Grzegorz, Sulibor, Zbysław

Zodiak: Skorpion

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 3. Wszelkie prawa zastrzeżone.